 |
 |
|
 |
 |
|
Arrangementer
Jeg afholder nogle forskellige arrangementer i løbet af året.
Bedsteforældredag: Bedsteforældrene/oldeforældrene kommer forbi og får eftermiddagskaffe, det synes vi alle er hyggeligt. Ikke alle er lige heldige, at bo lige i nærheden og de vil også gerne se hvor Børnebørnene tilbringer deres hverdag!
"Personalefest": Børnene og deres familier kommer og vi hygger os med eftermiddagskaffe og aftensmad. Det er bare fantastisk og jeg synes også at det er rart, at vi kender hinanden godt.
Fest for "gamle" børn: De fleste af de børn jeg har haft, går i skole og børnehave i området, men nogle enkelte gør ikke, derfor inviterer jeg til fest ca. en gang om året, så kan jeg stadig følge med i hvordan de har det og hvor store de bliver....Et par gange har jeg holdt Halloweenfest, det var bare et hit, senere kommer forældrene og får kaffe. Nu må vi så se hvad der skal holdes i år??
|
|
|
 |